Co je to hashtag a jak jej napsat na Instagramu?

Hashtag Instagram

Sociální sítě s sebou nesou spousty pojmů, které mohou být pro užívání naprosto zásadní. Jedním z nich je i hashtag. Pokud už víte, co je to Instagram, pak ho pravděpodobně znáte. Možná víte i jak ho napsat, ale co jeho historie nebo správné použití? Dnes vám o tom všem povíme.

Hashtag je jednoduše řečeno jakási fráze nebo slovo označené symbolem # zvaným hash (v češtině mřížka nebo křížek). Význam tohoto spojení dnes chápeme jako formu klíčového slova, kterým je v rámci internetu specifikován obsah konkrétního média, textu, souboru a podobně. Díky tomuto spojení lze pak tento obsah po internetu dohledat.

Jak vznikl hashtag?

Pokud hledáme původ tohoto spojení, musíme zabruslit do programování. Prapůvod můžeme shledat v označení řádku s komentářem, poznámkou nebo specifikací. Konkrétně pak v jazycích pro Unix, například Shell. Pravděpodobně odtud se totiž inspirovali členové komunity okolo IRC sítí a přijali první dohodu o přidání symbolu „#“ pro označování kanálu, skupiny nebo tématu. Tímto tedy vznikl hashtag jako takový.

Na jeho dalším vývoji se pak podílela zejména sociální síť Twitter. Zde uživatelé začali hash vkládat před slova označující předměty zájmu. Tímto konečně dali smysl nesetříděnému proudu zpráv, které po Twitteru kolovali. Dnes jej již nalezneme prakticky u všech sociálních sítí, tedy i u Instagramu.

co je to hashtag Instagram
Jak vypadá hashtag na Instagramu

Proč používat hashtag na Instagramu?

Pokud chcete zaujmout větší spektrum lidí, bez hashtagů to nepůjde. Podle něj totiž ostatní uživatelé mohou najít vaše příspěvky nebo rovnou celý profil. Vkládat je tedy pod vaše fotografie se rozhodně vyplatí. Dejte si ovšem pozor na nefunkční, neaktivní nebo vámi vymyšlené hashtagy. Pokud budou příliš dlouhé, nezapamatovatelné nebo až příliš náhodné, na zvýšení návštěvnosti můžete zapomenout. Pokuste se tedy sledovat trendy a nalezněte pro svůj obsah co nejlépe vyhovující a vystihující směsici.

Pro zvýšení sledovanosti obsahu Instagram dokonce nabízí také zajímavou raritu mezi sociálními sítěmi. Hashtagy totiž nemusíte jen psát nebo vyhledávat, ale i sledovat. Funguje to jednoduše, zkrátka stejně tak jako sledujete ostatní uživatele Instagramu, můžete sledovat i hashtagy. Ty vám pak zobrazí výběr z příspěvků, jenž uživatelé vyhledávaným hashtagem označili. I takto tedy můžete svůj obsah posunout o kus dál.

Jak napsat hashtag?

Už jsme si řekli, co je to hashtag, nyní si řekneme (pokud to ještě nevíte), co vás rozhodně bude zajímat – jak se píše hashtag. Celý tento proces je velmi jednoduchý, ovšem potřebujete znát několik základních dovedností. První z nich je samozřejmě umět hashtag symbol napsat. V tomto ohledu se nabízí hned několik možností. Jak napsat hashtag na klávesnici? Nejznámější kombinací je asi pravý ALT (alt gr) + písmeno X. Využít ovšem můžete i levého ALT +CTRL + písmeno X.

Další možností, jak tento znak na počítači napsat, je s využitím ASCII kódu. Stačí tedy opět podržet levý ALT a na numerické klávesnici zadat číslo 35, následně ALT pustit a voila, hash je na světě. Možná vás teď zajímá i jak hashtag napsat na MACu. I na toto známe odpověď. Stačí pouze přidržet klávesu options (alt) a na alfanumerické klávesnici stisknout číslo 3, pod kterým již samotný znak vidíte.

jak napsat hashtag
Jak napsat hashtag: Alt Gr + X

 

Když víte jak napsat hashtag znak, potřebujete také vědět, jak se píše hashtag s frází. V tomto ohledu je jen jedno výrazné pravidlo. Pokud chcete pod jeden hash vměstnat celou frázi, dejte si pozor na mezerník. V hashtagu totiž mezerníky nejsou, musíte tedy mezery mezi slovy nahradit například pomlčkou nebo dolním podtržítkem. Výrazně však doporučujeme používat spíše slova nebo jen velmi krátké fráze maximálně o třech slovech. Dlouhé věty totiž nikdo pravděpodobně nevyhledá a minou se tak účinkem.

Pokud chcete vědět, jaké hashtagy používají influenceři nejčastěji, udělejte si analýzu Instagram účtu (stačí zadat uživatelské jméno, nebo link na Instagram účet).

Pevně věříme, že už víte co je to hashtag a nakonec už jen popřejeme hodně úspěšných hashtagů a hlavně spousty nových nadšených followerů 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..