Instagram Live – živé vysílání, jak na něj?

Už to bude rok, co Instagram na své síti globálně rozšířil živá vysílání. Pravděpodobně jste již alespoň jednou měli tu možnost je vidět. Pokud ne, nezoufejte. Ukážeme si jak je sledovat, začít vysílat a dokonce poradíme i několik tipů, jak je důmyslně využít.

Instagram Live je vlastně jakousi funkcí Instagram Stories, tedy česky Instagram příběhů. Umožňuje, jak je již dle názvu jasné, vysílaní živého videa vašim sledujícím a komunikaci s nimi v reálném čase. Od běžných příběhů jej rozeznáte jednoduše, místo modrého prstence totiž jejich profilový obrázek začne obíhat prstenec fialový.

Je to také vynikající způsob jak získat followers na Instagramu.

Jak sledovat živé vysílání na Instagramu?

Již víte, že živé vysílání rozpoznáte jednoduše podle fialového prstence, v kterém naleznete profilový obrázek vysílajícího. Hledat takto zvýrazněné kroužky můžete klasicky nahoře, vlevo před běžnými příběhy. Ještě dodáme, že součástí je i označení slovem „Živě.“ Pro zahájení sledování tak stačí jen klepnout.

V průběhu sledování můžete přidávat komentáře nebo živé vysílání hodnotit pomocí srdíček. Obě interakce pak vidí všichni živě sledující uživatelé stejně tak, jako vaše připojení do vysílání.

Pokud jste živý přenos nestihli, nemusíte se bát. Tvůrci mají totiž možnost zveřejnit záznam ve svých příbězích. Když na nějaký takový narazíte, můžete se v něm pomocí klikání do stran pohybovat, respektive posouvat na časové ose.

Instagram živé vysílání
Zdroj: Later.com

Jak začít Instagram live = živé vysílání?

Uchvátila vás možnost živého vysílání na tolik, že ji chcete vyzkoušet? Není problém, pojďte si společně s námi jeden takový Instagram Live přenos zkusit vytvořit:

  1. Důkladná příprava je základ. Předem si určete čas vysílání a začněte jej propagovat například pomocí příběhů, zajistíte si tak potencionálně více sledujících. Nezapomeňte také na správnou volbu místa. Před přenosem také dolaďte scénu, nachystejte produkty, rozmístěte lidi a podobně.
  2. Nyní se již přesuneme přímo do aplikace. Začněte klepnutím na ikonku kamerky nahoře na obrazovce a následně ve spodní nabídce najeďte na možnost „Živě.“ Samotné živé Instagram video začnete vysílat ve chvíli, kdy ťuknete na tlačítko „Zahájit živé vysílání.“
  3. Nyní již vysíláte živé video. Nahoře se vám bude po dobu vysílání zobrazovat počet aktuálních sledujících a naopak dole komentáře. Z těch můžete vybrat ten nejdůležitější a připnout jej nahoru, tím neunikne žádnému divákovi. Také lze komentáře úplně vypnout. Stačí kliknout na ikonku tří teček a zvolit stejnojmennou možnost.
  4. Až budete s délkou a vysíláním vůbec spokojeni, je čas jej vypnout. Tuto akci provedete jednoduše stiskem na tlačítko „Konec“ v pravém horním rohu. Tuto volbu ještě potvrdíte a dostanete se na obrazovku s dalšími možnostmi. Nyní operujete se záznamem. Ten můžete buďto úplně smazat, uložit do galerie či přímo nasdílet do příběhu. Pro smazání klepněte na malý přepínač a následně na „Odstranit.“ Uložení do galerie zajistíte zase jednoduchým klepnutím na tlačítko „Uložit“ v pravém horním rohu. A poslední možnost, sdílení do příběhu, provedete klepnutím na „Sdílet“ v dolní části obrazovky.

Jak mohu živé vysílání využít?

Jako poslední přicházejí zmiňované tipy na využití. Ačkoli možnosti živého vysílání využívají spíše celebrity, my ji spíše doporučíme firmám. Zde je tedy pár osvědčených rad:

  • Zkuste produktový marketing: Propagujte své produkty například prostřednictvím různých ukázek funkčnosti, návodů, teaserů nebo přednášek
  • Odkazujte na obchod: Informujte své diváky o zajímavých akcích nebo o časově omezených nabídkách.
  • Zosobněte značku: Ukažte formou přenosu například zákulisí vaší firmy, nezapomeňte užívat své firemní hashtagy.
  • Tvořte diskuse: Odpovídejte nebo se přímo ptejte na různé otázky svých diváků.
  • Vyhlašujte: Další zajímavé využití plyne z facebooku. Pomocí živého vysílání totiž můžete ukázat spravedlivý nebo naopak náhodný výběr vítězů soutěží.

Nakonec dodáme základní myšlenku přenosů. Zkuste se jejich pomocí co nejvíce sblížit s vaší komunitou. Čím lépe vám to půjde, tím více porostete. Hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..