Reprezentativní Instagram bio, jak na něj?

Instagram bio by se dalo shrnout jakožto první dojem na sociální síti. Nově příchozí tváře totiž velmi často podle bia a hrstky nejnovějších příspěvků rozhodují o možném sledování. Pěkné a hezky uspořádané tak může nalákat velké množství nových diváků, kdežto neupravené a zmatené je může odradit. V tomto článku se dozvíte co to Instagram bio vlastně je, jak ho psát a několik zajímavých tipů na vylepšení.

Instagram bio je jakási malá oblast pod vaším jménem určená ke sdílení informací o vás nebo vaší firmě. Malá je zejména proto, že je omezena na 160 znaků, tudíž není pro žádné eseje.  Vyhrát si zde ale rozhodně můžete. Obsahu se meze nekladou. Můžete implementovat něco o sobě, vaší firmě nebo zmínit kontakt. Je to jediné místo, kde můžete vložit klikatelné URL (odkaz). Vše dokážete dozdobit za pomoci emoji nebo hashtagů (článek: co je to hashtag) a to zdaleka není vše…

Na čem stavět aneb 4 zásady na dobré Instagram BIO

Ačkoli se zde kreativitě meze nekladou a každý si své bio může udělat naprosto podle sebe, je zde pár věcí, které by mělo obsahovat. Následující seznam je postaven jednoduše na tom, co se od bia očekává a tudíž by nemělo chybět.

1.    Popište, co děláte

První a velice důležitou zásadou je váš vlastní popis. Pro tento první bod jednoznačně doporučíme do bia protlačit něco z vašeho zaměstnání. Můžete začít pozicí a pak sdělit i zaměstnavatele. Pokud vlastníte nějakou firmu, rozhodně se o tom zmiňte. Například CEO je v biu momentálně velmi vyhledávaným prvkem.

2.    Nezapomínejte na zájmy

Opět něco osobního. Nevynechávejte ani své zájmy. Buďte otevření a zkuste jich najít co nejvíce. Rozhodně se nemusíte upínat jen na ty nejpopulárnější, jakým je například Travel, tedy cestování.

3.    Nebojte se sdílet kontakty

Když už dokážete zaujmout, rozhodně musíte počítat i s tím, že se čas od času někdo ozve. Připravte se na to třeba přidáním emailu do bia, rozhodně to nemusí být osobní telefonní číslo. Takto vyplněné totiž působí velmi dobře na návštěvníky, kteří v něm uvidí profesionalitu.

4.    Vyzkoušejte výzvy k akci

Pro podnikatele nebo influencery věc naprosto neodmyslitelná. Pokud máte nějaký produkt nebo stránku, kterou chcete propagovat, rozhodně to můžete aplikovat i v biu. Vytvořte si nějaký trefný důvod, proč by měli návštěvníci profilu na váš odkaz kliknout. Může to být cokoli, od „přihlaste se na můj kurz“ až po „nakupujte levné oblečení“…

Vytuňte si bio pomocí těchto triků

Již jsme se bavili o tom, že bio opravdu skýtá neomezeně možností, co se týče jeho tvorby. Nyní vám doporučíme ještě pár metod, kterými dodáte svému biu nádech originality a kreativity. Připraveni?

  • Změňte si font. Rozhodně jeden z graficky nejzajímavějších triků, který tento seznam nabídne. Různé tvary a druhy písma totiž v nepřehnaném množství umí vykouzlit opravdu unikátní bio. Pro tento účel vám může posloužit nástroj LingoJam, kam stačí jen zadat text, kterému chcete změnit font a následně vybrat ten nejzajímavější.
Instagram fonts
Nástroj LingoJam na Instagram fonty
  • Používejte originální symboly a ikonky. Svému biu tak dodáte opět řádný kus originality. Můžete využít zajímavý nástroj CoolSymbol, který vám přehledně zobrazí podporované symboly, které můžete ihned nakopírovat a použít. Nic se ale nemá přehánět, v tomto případě to platí dvojnásob…
Instagram symbols
Instagram symboly
  • Dopřejte si mezírky mezi řádky. Pokud se vám zdá váš obsah v biu až příliš u sebe, můžete si jej roztáhnout. Asi si říkáte jak, když ENTER a vynechané řádky Instagram ignoruje, je to velmi jednoduché. Opět doporučíme zajímavý nástroj od App4Life. Stačí zde pouze zadat text s mezerami, které se nám líbí a vygenerovat jej pro vložení do bia. Voilá!
  • Nezapomínejte na odkazy. O možnosti přidání odkazu do bia již víte. Možná se však nemůžete rozhodnout jaký z několika odkazů tam dát a nejraději byste tam prostě měli všechny. I to je možné. Jen si to vyžaduje aplikaci z třetí strany, která vám vygeneruje jeden odkaz na stránku, kam si odkazů naházíte, kolik chcete. Nezní to super? Tento nástroj se jmenuje Linktree a je naprosto zdarma. Rozhodně zajímavá záležitost.
socialchefs - Instagram bio
Jak na více odkazů do Instagram bio
  • Mrkněte na internet pro inspiraci. Internet dnes nabízí stovky různých zajímavých, vtipných nebo dokonce i urážlivých hlášek na bio. Stačí se jen inspirovat nebo rovnou některé takové heslo použít, to už je na vás. Doporučujeme volit ty, co jsou vám nejbližší. Pro vtipné jedince ty, u kterých se sami nejvíce pobavili. Pro ty vážné zase ty, které je donutili nejvíce přemýšlet. Je to jednoduché. Naopak se podívejte na 5 chyb, kterých se dopouští podnikatelé na Instagramu.

Kvalitní bio je znakem kvalitní tvorby. Přejeme tedy hodně nápadů a kreativity při jeho tvorbě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..